Наградите на фестивала
Международни медийни събития в Албена

Фестивал за забавни телевизионни програми "Златната Албена"
Председател на журито Иво Драганов.
Голямата награда е за "Джон Бон Джоуви", световно турне 2000" на DoRo Produltions, Австрия
Категория "Концерти" - концерът на ФСБ, представен от Синемак, България
Категория "Комедия" - "Nebia in val Padana" на RAI, Италия
Категория "Ток шоу" - "Шоуто на Слави" на "ТриВоДи", България
Категория "Вариете и кабаре" - "Libero" на RAI, Италия
Категория "Видеоклип" - "Варна" на Тутурутка и МСАТ, България
Категория "Класическа музика" - "Соло Минчо Минчев" на продуцентска къща "Едита", България
Категория "Предавания за деца до 10 години" - "Исус, дете като нас" на RAI, Италия
Категория "Предавания за тинейджъри" - "Техно" на Синемак, България
В категория "ТВ-игра" не се присъжда награда.

Радиофестивал "Сребърна вълна"
Председател на журито Румяна Таслакова.
Голяма награда се присъжда на Тома Спространов, БНР - за цялостен принос към музикалната радиожурналистика
Голяма награда - на Националното "Дарик" радио за радио с най-оригинални творчески хрумвания за предаванията "Радиопирати" на Мартин Карбовски, спортното шоу "Гонг" на Томислав Русев и "Послание към децата на XXI век" на Мартин Карбовски
Голямата награда - на Националното "Дарик" радио - за най-добре представило се на радиофестивала "Сребърна вълна"

Награди в отделните раздели:
Голяма награда за обзорно информационно предаване се присъжда на предаването "Седмицата" с автор Кирил Вълчев, Национално "Дарик" радио.
Специална нагада - за предаването "Гласът на града" на радио "Гларус", Бургас.
Голяма награда за осведомителен бюлетин - за вечерна обзорна емисия на Национално "Дарик" радио
Голяма награда за репортаж - за "С метро в Европа" на Теодора Василева и Радослав Тушев, Национално "Дарик" радио.
Голяма награда за икономическо предаване - за "Портфейл" на Милена Симеонова, Национално "Дарик" радио.
Голяма награда за радиоигра - за "Ала бала" на Светлин Давидов, част от предаването "Четиримата мускетари", Национално "Дарик" радио.

Специализираните награди за самореклама бяха присъдени на:
Аудиоклипа "Осем години "Дарик" радио без граници", Национално "Дарик" радио и на пакета от аудиосигналите на БГ радио, БГ радио.
Специална награда за Програма в полза на обществото - за "Чисти тротоари" на БГ радио.
Голяма награда в категория културно предаване - за "Да откриеш България в Америка" на Пауляна Новакова, БНР, програма "Христо Ботев".
Специална награда за културно предаване - "В часа на синята мъгла" на Райна Йотова, национално "Дарик" радио.
Голяма награда за журналистическо разследване - за "Еврокорпус" на Александър Андреев, радио "Дойче веле", българска редакция.
Големи награди не се присъждат в категориите: коментар, специализирано музикално предаване, самореклама, спортно предаване, програма в полза на обществото, токшоу, хумористично предаване.
Пресбиенале "Златни страници" за графичен дизайн. Председателят на журито Георги Чурусинов присъди следните награди:
Голямата награда в раздел "Вестници" на вестник "Дневен труд"
Първа награда в раздела за национални всекидневници на в. "Монитор"
Първа награда в раздела за национални седмични вестници на в. "Капитал"
Първа награда в раздела за регионални вестници на в. "Черно море"
Специална награда за дебют на в. "Дневник"
Специална награда на в. "Марица" за регионален всекидневник, най-успешно конкуриращ се с националните всекидневници
Голямата награда в раздел "Списания" на сп. "Егоист"
Първа награда в раздела за седмични списания не се присъжда
Първа награда в раздела за месечни списания на сп. "ЕВА"
Специална награда на сп. "ЛИК" за високо качество при структуриране и оформление на изданието, съобразено със спецификата на тематиката
Специална награда на сп. "Нов ритъм" за добро полиграфическо изпълнение на изданието
Международното жури в същия състав под председателството на Драготин Минич-Карло присъди първа награда в конкурса за карикатура, публикувана в периодично издание на Христо Комарницки, представен от в. "Сега"
Наградата на фондация "Телевизионен свят" за най-авторитетно присъстивие на пазара на периодични издания през последните десет години се присъжда на в. "24 часа"
Специалната награда на организаторите на пресбиеналето "Златни страници" се присъжда на сп. "Формат ТВ"

Международен фестивал за реклама "Златен плажен чадър" Жури, съставено от клиенти на рекламните агенции, присъди следните награди:
Голямата награда - за "Кафе "Елит Форте" - Елит - какво силно кафе!" на S Team Ideas Group
Телевизионна реклама - за "Кафе "Елит Класико" - Елит - какво кафе!" на S Team Ideas Group, за Cosmorom Plus 25 Subscription на Graffiti BBDO, Romania и за "100 % адреналин" на S Team Ideas Group
Пресреклама - на S Team Ideas Group за "Better First Than Best"
Външна реклама - за "Danzka Vodka - The Unexpected Vodka" на A-Team
Web-дизайн - за Национално "Дарик" радио на Crosscom Group Ltd.
Не-медийна реклама - за Hangers for Crackpots, Orbitel, S Team Saatchi & Saatchi Smirnoff Fashion Safari, United Partners
Рекламна кампания - за Orbitel Image Campaign на S Team Saatchi & Saatchi

Национален рекламен фестивал за наградите на АРА (Асоциация на рекламните агенции) - България:
Жури, съставено от творчески директори на рекламните агенции, членове на АРА, присъди:
Голямата награда "Агенция на годината" на S Team Ideas Group
Останалите награди са:
Раздел "Телевизионна реклама" - на Лео Бърнед, София, за "За боите леко"
Раздел "Радиореклама" - на S Team Ideas Group за "Кафе "Елит"
Раздел "Преса" - на S Team Ideas Group за две обяви за секретарка
Раздел "Външна реклама" - "Шампионите"/Young & Rubicam за "Лица"
Раздел "Печатни материали и материали за директен маркетинг" - на McCann Erickson Sofia за коледна картичка
Раздел "Корпоративен дизайн" - на Лео Бърнет - София, за запазен знак на продуктите "Леко"
Раздел "Дизайн на опаковки" - Лео Бърнет - София за опаковки и етикети на продуктите на "Оргахим"
Раздел "Уеб-дизайн" - на Netage Solutions за www.historymuseum.org (сайт на Националния исторически музей)
Раздел "Немедийна реклама" - на Lowe Lintas Swing Communications за Xerox-color Show
Раздел "Рекламна кампания" - на Team Ideas Group за кампания "Медицина на "Орбител"
Раздел "Рекламно изречение" - на "Мерит" за "Оставете ме на бира!"

Фестивал за телевизионни новини "Сребърен сателит"
Председател на журито Марияна Василева, Македония присъди следните награди:
Голямата награда получава Нова телевизия, България, за репортажа на Ахилеас Лилов за българското село Косово
"Сребърен сателит" в категория "Новинарски емисии" за румънската Про ТВ за представянето на президентските избори в Румъния.
"Сребърен сателит" в категория "Кратки репортажи" - за MDR, Германия, за репортаж за предизборната кампания на Симеон Втори
"Сребърен сателит" в "разширени репортажи/журналистически разследвания" - за RAI, Италия, за филма "Държавно лицемерие"
Специалната награда на журито за журналистическо майсторство - на bTV, България, за новините от 19.30 часа
Извънредна специална награда на журито за журналистическо майсторство - за македонската ТВ за репортажната хроника "Дни на заплаха"
Специална награда на журито за продуцентско майсторство - за творческия екип на филма "Неизмислено пътуване" на ТВ Вядка, Киров, Русия
Специална награда за операторско майсторство - за ТВ Медия, Казахстан, за "Впечатления от Чимбулак"

Фестивал за жива музика
Наградите се определят от публиката:
Категория "Джаз" - за "Би Джези"
Категория "Поп-музика" - за "Сленг"
Категория "Рок" - за "D-2"
Специална награда се присъжда на "Латинопартизани".