Носители на Златна роза
за игрално кино

1961

А бяхме млади (в лицето на режисьорката Бинка Желязкова и сценариста Христо Ганев)

1964

Веригата (в лицето на сценариста Анжел Вагенщайн, режисьора Любомир Шарланджиев, оператора Емил Вагенщайн и композитора Кирил Цибулка)

1966

Цар и генерал (в лицето на режисьора Въло Радев, сценариста Любен Станев и оператора Борислав Пунчев)
Васката (в лицето на сценариста Валери Петров, режисьора Борислав Шаралиев, художника Мария Иванова и оператора Васил Младенов)

1967

Най-дългата нощ (в лицето на режисьора Въло Радев, сценариста Веселин Бранев и оператора Борислав Пунчев)

1968

Бялата стая (в лицето на режисьора Методи Андонов, сценариста Богомил Райнов и оператора Димо Коларов)

1969

Осмият (в лицето на Зако Хеския, оператора Георги Георгиев и актьора Георги Георгиев-Гец)

1970

Сбогом, приятели (в лицето на режисьора Борислав Шаралиев, сценариста Атанас Ценев и оператора Атанас Тасев)

1972

Наковалня или чук (в лицето на режисьора Христо Христов, сценаристите Любен Станев и Иван Радоев, оператора Атанас Тасев и художника Христо Стефанов)

1973

Иван Кондарев (в лицето на режисьора Никола Корабов, оператора Емил Вагенщайн и актрисата Катя Паскалева)

1974

Зарево над Драва (в лицето на режисьора Зако хеския, сценаристите Павел Вежинов и Рангел Игнатов и художника Костадин Русаков)

1976

Допълнение към Закона за защита на държавата (в лицето на режисьора Людмил Стайков)

1978

По дирята на безследно изчезналите (в лицето на режисьора Маргарит Николов, сценариста Николай Христозов и оператора Иван Самарджиев)

1980

Бариерата (в лицето на режисьора Христо Христов, сценариста Павел Вежинов и оператора Атанас Тасев)
Сами сред вълци (в лицето на режисьора Зако Хеския, сценариста Павел Вежинов и оператора Крум Крумов)

1982

Хан Аспарух (в лицето на режисьора Людмил Стайков, сценаристката Вера Мутафчиева, оператора Борис Янакиев и актьора Стойко Пеев)

1984

Борис I (в лицето на сценариста Анжел Вагенщайн, режисьора Борислав Шаралиев, оператора Венец Димитров и актьора Стефан Данаилов)

1986

Те надделяха (в лицето на режисьора Киран Коларов, оператора Виктор Чичов и актьорите Антоний Генов и Георги Георгиев-Гец)

1988

1952 - Иван и Александра (в лицето на режисьора Иван Ничев и оператора Георги Николов)

1990

Тишина (в лицето на режисьора Димитър Петков и оператора Христо Бакалов)

1994

Козият рог (в лицето на режисьора Николай Волев и оператора Красимир Костов)

1996

Закъсняло пълнолуние (в лицето на режисьора Едуард Захариев, както и за цялостния му принос към българското кино)