Музика в Програма Христо Ботев на БНР
(8 - 15.XI.2002)

Еврокласик ноктюрно (03.00-05.00 часа)
9.11. - "Пигмалион" (Рамо), Квинтет (Бах), Соната за пиано N21 (Бетховен), Симфония N2 (Брамс).
10.11. - Концерт за пиано N2, Симфония N2 (Бетховен), "Пирам и Тисбе" (Хасе).
11.11. - "Изкупление"(Франk), Диптих (Месиен), Соната (Силвестри), Фантазия (Липати).
12.11. - "Младежка сюита", "Приказки за виолончело и пиано", "Соната за цигулка и пиано", "Струнен квартет" N1 (Яначек), творби от Йохан Ройтер (XVIII в.) и Йохан Щадлмайер (XVII в.), Прелюд, фуга и шакона (Букстехуде), Сонатина за пиано N1 (Сибелиус).
13.11. - "Елементите" (Рьобел), "Кастор и Полукс" (Рамо), Концертна ария (Моцарт), Симфония N9 (Брукнер).
14.11. - Концерт за пиано N2 (Брамс), Симфония N3 (Брукнер), Пасторал (Грациоли), Мотет (Моралес).
15.11. - Концерт за пиано (Скрябин), Симфония N2 (Рахманинов), Ехо-соната (Лоти), Валс (Мошковски).

Класик парк (11.00 - 12.00)
8.11. - "Фантомът на чардаша" с Румяна Каракостова - Марлене Дитрих.
9.11. - "Класик парк" с Елена Хубанова за музиката в програмата.
11.11. - "Ноти бене" с Аделина Александрова - изпълнения на Л. Поп, Л. Коган, Л. Ошавкова, Д. Баренбойм.
12.11. - "Малките бисери" със Светла Матеева - концерт по писма на слушатели.
13.11. - "Кантате юбилате" с Мануела Манчева - 90 години от рождението на Ангел Манолов.
14.11. - "Български изпълнители" Светла Матеева представя наши арфистки.

10.11-13.30 Неделен следобед с Цветана Тончева.

Музикални вечери (19.30 часа)
8.11. - Концерт на СО на БНР, диригент Маркус Хубер - Германия, сол. Анжела Тошева: Адажието из Симфония N10 (Малер), Концерт за пиано N3 (Барток), Симфония N3 - "Ероика" (Бетовен) - директно от зала "България".
9.11. - "На опера в събота" - 20.00 Елена Хубанова представя български певци в Миланската Скала.
10.11. - Дирижира Даниел Баренбойм.
11.11. - "Еврорадио" - "Преображението" (Месиен) - с хор и оркестър на Френското радио, диригент Мунг Вун Чунг.
12.11. - "Студио музика" със Силвия Тихова - Анатоли Кръстев за музиката, която предпочита.
13.11. - "Контрапункт" с Маня Попова и Екатерина Дочева -разговор с Милчо Левиев, музика от Шнитке, Пярт и Гурецки -религиозният модерн.
14.11. - "Метроном" с Наталия Илиева - обзорно музикално предаване.

23.00 - 24.00 часа
8.11. - "Музика сакра" с Димитър Григоров - Архангеловден.
10.11. - "Музиката, която обичам" - Маня Попова разговаря с Явор Гърдев.
11.11. - "Спонтанни инвенции" с Милен Панайотов - Мери Лу Уилямс - портрет.
12.11. - "Между барока и рока" с Янина Богданова и Кристиян Бояджиев - Транскрипции II - Бах и Рамо.
13.11. - "В джобен формат" с Екатерина Дочева - "Луната" (Орф).
14.11. - "Джаз клуб" с Кристиян Бояджиев - изпълнения на Е. Бардън, Уор, Р. Кърк, Р. Ферел.

Вестникът не носи отговорност за настъпили промени в програмата!