Музика в Програма Христо Ботев на БНР
(17 - 24.10)

"Еврокласик ноктюрно" (03.00 - 05.00 часа) - акценти.
18.10. - Свири филхармонията на Би Би Си.
19.10. - Песни от Волф в изпълнение на А. Оже.
20.10. - Тържествена Меса за принц Естерхази (Керубини).
21.10. - Камерни творби от Дебюси.
22.10. - Концерт на ансамбъл "Dialogos".
23.10. - Свири орк. на RAI - Торино.
24.10. - Менделсон, Хумел, Шуман.

"Класик парк" (11.00 - 12.00 часа)
17.10. - "Фантомът на чардаша" с Цветана Тончева - "Мулен руж".
18.10. - "Класик парк" - Елена Хубанова за музиката в програмата.
20.10. - "Ноти бене" - Аделина Александрова представя: Т. Хемпсън, И. Погорелич, В. Арнаудов, сър Дж. Шолти.
21.10. - "Малките бисери" със Светла Матеева - концерт по слушателски обаждания.
22.10. - "Кантате юбилате" с Мануела Манчева - музика от Горчицки и Мартен.
23.10. - "Български изпълнители" със Светлана Димитрова - Оперни премиери у нас.
19.10. - "Неделен следобед" (13.30 - 16.00 часа) с Юлиана Алексиева - Непознати творби, автори, диригенти, певци и инструменталисти.

"Музикални вечери" (19.30 - 21.30 часа)
17.10. - Дирижира И. Маринов - концерт с творби на Вивалди, Дебюси, Де Файя, Сен-Санс, Бетховен, В. Стоянов.
18.10. - "На опера в събота" с Екатерина Дочева (20.00 - 24.00) - "Семирамида"(Росини) - спектакъл от Пезаро с Д. Такова.
19.10. - "Часът на големите бисери" - Бетховен, Глук, Мусоргски, Брух, Росини, Шостакович.
20.10. - "Еврорадио" - Свири СО на Литва, дир. Пендерецки, сол. В. Репин.
21.10. - "Студио музика" със Светла Матеева - 75 г. от рождението на Ал. Танев.
22.10. - "Контрапункт" с Маня Попова и Екатерина Дочева - Лица на модерността - 80 г.
23.10. - "Метроном" с Наталия Илиева - обзорно музикално предаване.

(23.00 - 24.00 часа)

17.10. - "Музика профана" с Мануела Манчева - Избрани страници от Дебюси.
19.10. - "Музиката, която обичам" - Маня Попова разговаря с Минчо Тунев - журналист.
20.10. - "Спонтанни инвенции" с Милен Панайотов - Джаз в Ройал Албърт Хол - II ч.
21.10. - "Между барока и рока" с Янина Богданова и Кристиян Бояджиев - Виртуозите - II ч.
22.10. - "В джобен формат" с Юлиана Алексиева - "Крез"(Р. Кайзер).
23.10. - "Джаз клуб" с Кристиян Бояджиев - Мак Кой Тайнър - трио.

Вестникът не носи отговорност за настъпили промени в програмата!