Музиката в Програма Христо Ботев на БНР (22-29.10)
Еврокласик ноктюрно (3.00 - 5.00 часа) - акценти.
23.10. - "Еврианта" (Вебер).
24.10. - Творби от Дебюси, Моцарт, Бетховен - свири Филхармонията на гр. Осло, солист и диригент Андре Превен.
25.10. - Концерт на хора на Шведското радио.
26.10. - "Немски реквием" (Брамс).
27.10. - Музика от ХVI и ХVII в; Меса N6 (Шуберт).
28.10. - "Матеус пасион" (Шюц).
29.10. - Творби от Бакс в изпълнение на Филхармонията на Би Би Си.
"Класик парк" (11.00 - 12.00 часа)
22.10. - "Фантомът на чардаша" с Румяна Каракостова: Тангото.
23.10. - "Класик парк" с Елена Хубанова - За музиката в програмата.
25.10. - "Ноти бене" - Аделина Александрова представя А.Бочели, Н. Паганини; Св. Обретенов, О. Иохум.
26.10. - "Малките бисери" със Светла Матеева - Концерт по слушателски обаждания.
27.10. - "Кантате юбилате" с Мануела Манчева: Църковен фестивал в Сливен.
28.10. - "Български изпълнители": Елена Хубанова представя Строимир Симеонов.
24.10. - "Неделен следобед" (13.30 - 16.00 часа) с Юлиана Алексиева - Нови записи, получили наградата "Цецилия".
"Музикални вечери" (19.30 - 21.30 часа)
22.10. - Директно от зала "България" - Концерт на СО на БНР, дир. Р. Миланов, солист Л. Ангелов - "Дон Жуан" (Щраус), Концерт за пиано и оркестър (Менделсон), Симфония N3 (Бетховен).
23.10. - "На опера в събота" с Екатерина Дочева (20.00 - 24.00) - Вечер, посветена на Николай Гяуров.
24.10. - Избрано от фонда на БНР - нови записи.
25.10. - Еврорадио от Прага: Концерт на Чешката филхармония, творби от Дворжак и Яначек.
26.10. - "Студио музика" със Силвия Тихова: 100 г. от рождението на Любомир Пипков - II част.
27.10. - "Контрапункт" с Маня Попова и Екатерина Дочева.
28.10. - "Метроном" с Наталия Илиева - Обзорно музикално предаване.
(23.00 - 24.00 часа)
22.10. - "Музика профана" с Мануела Манчева: Свирят италиански инструменталисти.
24.10. - "Музиката, която обичам" - Юлиана Алексиева представя Симеон Симеонов, режисьор.
25.10. - "Спонтанни инвенции" с Милен Панайотов: "Варненско лято - 2004": А. Вапиров - "Огледало на паметта".
26.10. - "Между барока и рока" с Янина Богданова и Кристиян Бояджиев - "Concerto Italiano" и "Bella Fleck&Тhe Flecktones".
27.10. - "В джобен формат" с Наталия Илиева - "Замъкът на херцога Синята брада" (Барток).
28.10. - "Джаз клуб" с Кристиян Бояджиев.

Вестникът не носи отговорност за настъпили промени в програмата!