Награди

от XXIX международен телевизионен фестивал "Златната ракла" 2004

Журито на I раздел - игрални филми и сериали за възрастни Владимир Игнатовски (председател), Сузана Шилд, Роджър Грегъри, Томаш Шимерда и Евгений Цимбал присъди:
Голямата награда "Златната ракла" - ex equo на "Спасен по чудо" на Януш Заорски, TVP - Полша, и "Почти там" на Мати Ийас, YLE - Финландия
Специалната награда на журито за сериал - "Скрити деца" на Леоне Помпучи, RAI UNO - Италия
Наградата на Община Пловдив - на "Изпепеляване" на Станимир Трифонов, Паралакс Филмс, БНТ - България
Награди на Съюза на артистите в България:
За мъжка роля - на Мариян Опания за "Спасен по чудо"
За женска роля - на Параскева Джукелова за "Изпепеляване"
Награди на Съюза на българските филмови дейци:
За сценарий - на Яри Терво и Лео Вирет за "Почти там"
За оператор - на Емил Христов за "Изпепеляване" и "Смисълът на живота" на Красимир Крумов, БНТ - България
За оригинална музика - на Франко Пирсант за "Скрити деца"
Наградата на киноконцерна Мосфилм - на Красимир Крумов за "Смисълът на живота"
Наградата на името на Галя Бъчварова - на Андрей Кулев за "Къщата", Кулев Филм Прод., БНТ, НФЦ, Бояна филм - България

Журито на II раздел - игрални филми и сериали за деца и юноши Леда Милева (председател), Фирас Дехни и Оли Лойтонен присъди:
Голямата награда "Златната ракла" - на "Диво въображение - сънищата на Русо" на Диана Гроо, Cinema-Film Ltd. - Унгария
Специалната награда на журито за епизод от тв-сериал - на "Рожденият ден" от сериала "Аз съм Вилем" на Майк де Йонг, Lemming Film - Холандия
За детска роля - на Виктория Димитрова за "Птицата" на Галина Кралева, БНТ - България

Журито на III раздел - документални филми Любомир Халачев (председател), Виолета Олтеан и Хироши Танами присъди:
Голямата награда "Златната ракла": ex equo на "Улица Вапиена" на Гжегож Пацек, TVP - Полша, и на "Илия Бешков - човекът, който се превърна в рисунка" на Костадин Бонев, Прод. къща "2 и половина" - България
Специалната награда на журито: ex equo на "Трансформатор" на Антоан Катин и Павел Костомаров, Киноко - Русия, и на "Израел - демокрация или теокрация" на Венсан Нгюен, France 2 - Франция
Наградата на Новотел "Пловдив" - на "Хотел "Палестина", площад "Рай" на Дамян Серкеджиев, тв "Европа" - България

Журито на IV раздел - Първи стъпки Росица Илиева (председател), Мария Дора Мурао и Маргит Ешенбах присъди:
Голямата награда "Златната ракла" - на "Запази спокойствие завинаги" на Хорхе Данторт, Обществена школа за кино и аудиовизия - Испания
Специална награда на СИЛЕКТ за игрален филм - на "Живот със София" на Светла Цоцоркова, НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" - България
Наградата на НАТФИЗ за документален филм - на "До другия край на света" на Риса Мадоериу, Висша школа за дизайн и изкуство, Цюрих - Швейцария
Специална диплома - на "Светлосиньо" на Маркус Хяг, Учебно филмово студио към Хамбургския университет - Германия.