Музиката в Програма Христо Ботев на БНР
(5 - 12.11)

Еврокласик ноктюрно (3.00 - 5.00 часа) - акценти.
6.11. - Оратория "Соломон" (Хендел).
7.11. - Творби от Моцарт, Норман, Палестрина, Хайдн.
8.11. - "Stabat Mater" (Дворжак).
9.11. - Свирят пианисти, лауреати на Японския музикален фестивал, 2003.
10.11. - Мадригали от Монтеверди и Банкиери.
11.11. - Концерт на СО на Полското радио в Катовице - музика от полски композитори.
12.11. - Симфония N4 (Дворжак).
"Класик парк" (11.00 - 12.00 часа)
5.11. - "Фантомът на чардаша" с Цветана Тончева: Мюзикълът "Към горите" (Ст. Сондхайм).
6.11. - "Класик парк" с Елена Хубанова - За музиката в програмата.
8.11. - "Ноти бене" - Аделина Александрова представя Дж. Съдърланд, Купрен, Н. Евров, А. Ереде.
9.11. - "Малките бисери" със Светла Матеева - Концерт по слушателски обаждания.
10.11. - "Кантате юбилате" с Мануела Манчева: Църковен фестивал в Сливен.
11.11. - "Български изпълнители": Светла Матеева представя Костадин Чилев.
7.11. - "Неделен следобед" (13.30 - 16.00 часа) с Юлиана Алексиева - Архивите живеят.
"Музикални вечери" (19.30 - 21.30 часа)
5.11. - Гостуващи солисти на СО на БНР - Е. Дърварова, Ив. Дренников, Ал. Сомов, Р. Идеалов, В. Чучков.
6.11. - "На опера в събота" с Юлиана Алексиева (20.00 - 24.00) - "Мадам Бътерфлай" (Пучини).
7.11. - "Часът на големите бисери" - творби от Росини, Шуберт, Керубини, Ал. Райчев, Паганини, Обер.
8.11. - Еврорадио: Концерт на СО на Шведското радио - Губайдулина, Римски-Корсаков, Рахманинов, Шостакович.
9.11. - "Студио музика" с Наталия Илиева: Васил Казанджиев - другите за него.
10.11. - "Контрапункт" с Маня Попова и Екатерина Дочева.
11.11. - "Метроном" с Наталия Илиева - Обзорно музикално предаване.
(23.00 - 24.00 часа)
5.11. - "Музика профана" с Мануела Манчева: Камерна музика - песни.
7.11. - "Музиката, която обичам" - Юлиана Алексиева представя Богдана Костуркова, театровед.
8.11. - "Спонтанни инвенции" с Милен Панайотов: групата на Айра Могилевски.
9.11. - "Между барока и рока"с Янина Богданова и Кристиян Бояджиев - "В светлината на рампата" - продължение.
10.11. - "В джобен формат" с Екатерина Дочева - "Дафне" (Щраус).
11.11. - "Джаз клуб" с Кристиян Бояджиев - Nils Gessinger, Till Bronner.

Вестникът не носи отговорност за настъпили промени в програмата!