Вече нищо не разбирам
Не съм страстен почитател на геополитиката, но през последните дни, докато непрекъснато слушах и гледах руски радиа и телевизии, не можех да мисля за нищо друго. В четвъртък сутринта по независимия канал „Дождь“, който можеше да се следи в Ютюб, чух едно момче, гражданин на Русия, да разказва как заедно с брат му и майка му живеели в Киев, където то ходи на училище. Но една сутрин, когато се събудили, разбрали, че собственият му народ, Русия, бомбардира него, неговата майка и брат му. [...]